Zdrowotność układu oddechowego a wydolność lotowa

Hodowca 5/2021  Pogłębiamy wiedzę

Rozpoczynający się sezon lotowy naszych gołębi, zawierający kilkanaście pozycji plan lotów, jest ściśle związany z pojawiającymi się problemami z zakresu zdrowotności oraz wydolności układu oddechowego. Zadaniem hodowcy jest  działanie, które zapewni dobrą formę i kondycję ogólną gołębi, z naciskiem na idealnie funkcjonujący układ oddechowy.

Układ oddechowy ptaków posiada wybitnie  skomplikowaną budowę. Dlatego dogłębne poznanie tego skomplikowanego organu jest absolutnie niezbędne, aby hodowca gołębi pocztowych, znając tę wielce złożoną budowę, mógł poznać zasady jego funkcjonowania. Chociażby po to, by stosować skuteczną profilaktykę, dbać o zdrowotność i dobrą kondycję tego układu u naszych gołębi.  Mając na uwadze teorię rozwoju ewolucji różnych gatunków zwierząt, gołąb pocztowy jest posiadaczem najbardziej kompleksowego i rozwiniętego – jeśli chodzi o użyteczność – układu oddechowego.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona