Wiosną rozkwitają nie tylko kwiaty

Hodowca 4/2023  Pogłębiamy wiedzę

Po względnie spokojnej zimie, wczesna wiosna w moim gabinecie już nie jest taka sielankowa. Obudzili się hodowcy, którzy raczej omijają lekarza weterynarii tzw. szerokim łukiem. Mają swoje poglądy na temat utrzymania gołębi w zdrowiu – co im, w związku z tym, trzeba podać, a czego unikać. Swoją wiedzę czerpią z filmików zamieszczonych w internecie i najczęściej są zwolennikami różnych teorii spiskowych.

W tych filmikach na You Tube można spotkać także wypowiedzi lekarzy weterynarii, którzy leczą, ale również hodują gołębie. Ich rzeczowe wypowiedzi i porady, trochę jakby mniej trafiają do świadomości wielu hodowców. Za to wypowiedzi „showmenów” szybko rozchodzą się po kraju, bo zaraz mam telefony z zapytaniem, czy chociaż słyszałem o leku, witaminie, czy innym preparacie, który raz podasz, a gołębie będą już super zdrowe i chmury będą rwać. Niestety, najczęściej muszę tłumaczyć, że takich cudów nie ma, a prawdziwe efekty daje jedynie systematyczna opieka przez cały rok. Dodatkowo oparta na przeniesionych do praktyki podstawach naukowych.

Odblokuj

PZHGP Hodowca nr 4/2023, solidarni z Ukrainą
error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj