Wiosenne dbanie o zdrowie gołębi

Hodowca 4/2022  Pogłębiamy wiedzę

Przyjęło się mówić, że hodowla gołębi pocztowych to „drogie hobby”. Każde hobby wymaga pewnych nakładów finansowych. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek – nie ten robi np. najlepsze zdjęcia, kto ma najdroższy sprzęt fotograficzny, ale ten który ma na nie dobry pomysł i w jego realizację wkłada serce i pracę. Podobnie z gołębiami.

Pomijając nawet ceny, do prowadzenia hodowli należy podchodzić rozsądnie, zaopatrując gołębie w to, co jest im rzeczywiście potrzebne. Trzeba mieć własny pomysł na prowadzenie hodowli i sposób lotowania. Nie warto kupować za duże pieniądze programu z preparatami, które według reklamy, zrobią z hodowcy mistrza bez większego wysiłku z jego strony, włożonego w prowadzenie hodowli. Mimo to jednak dość często się zdarza, że hodowca skusi się na taki program, bo każdy tym mistrzem chciałby zostać.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona