Szczepan i Artur Matusikowie

Hodowca 9/2021  Prezentujemy

Od kilkunastu lat Szczepan Matusik i jego syn Artur w Oddziale Krynica-Zdrój należą do ścisłej czołówki, rywalizując o palmę pierwszeństwa – nierzadko z powodzeniem – z Markiem Kawulą. Wysoko plasują się w Okręgu Nowy Sącz i Regionie IV Kraków.
A rok 2020 zaowocował dla niego tytułem 14. przodownika Polski w GMP.

W gołębniku Szczepana i Artura Matusików w Florynce pod Krynicą gołębie już są połączone w pary po lotach i na jajkach. Stado niebyt liczne – około 100 łącznie z rozpłodem, a do lotu ok. 60 do 70. Lotowane są totalnym wdowieństwem. Przed lotem partnerzy nie widzą się.

Numer 1 ze skandynawskim epizodem

Obecnie numerem 1 w stadzie jest PL-0230-16-9007, który dwa razy zdobył komplet konkursów w Oddziale – jako dwulatek w 2018 r. i w roku obecnym. Pomimo że sezon lotowy już za nami, to on wciąż w bardzo dobrej formie, dopiero wypierzył dwa pióra i „pracuje” nad trzecim, choć to już ponad trzy tygodnie po lotach. – Jeszcze nadaje się na loty mówi Szczepan.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona