Szanowni Czytelnicy

Hodowca 3/2024  Szanowni Czytelnicy

W tym roku bardzo szybko będziemy obchodzili Wielkanoc – już 31 marca. Niech więc te życzenia Wielkanocne towarzyszą nam przez cały okres przygotowań do Świąt. To na koniec miesiąca, ale wcześniej, 8 marca, złożymy życzenia naszym Koleżankom Hodowczyniom, żonom, matkom, siostrom, córkom i wszystkim Paniom w naszym otoczeniu. W „Hodowcy” dedykujemy im tekst o świetnie prosperującej hodowli Państwa Szymańskich, która pewnie zostałaby zlikwidowana, gdyby nie wspaniała Kobieta.
To wszystko będzie. A za nami wielkie święto naszego środowiska – Olimpiada. Większość tego wydania naszej gazety poświęcamy Zwycięzcom z Maastricht – medalistom, którzy po raz kolejny przynieśli polskim hodowcom Złoty Medal i zwycięstwo całej 38. Olimpiady Gołębi Pocztowych. Polskim hodowcom, bo jest to zwycięstwo całego naszego Związku, nas wszystkich. Na podium stanęli ci najlepsi, ale nie byłoby ich w tym miejscu i nie byłoby Mazurków Dąbrowskiego w Holandii, gdyby nie cala rzesza 40 tysięcy pasjonatów w naszym kraju. Warto o tym pamiętać i za to dziękować.
Na naszych łamach poznajemy wspaniale gołębie z „polskiego podium” w Klasie Sport C. To jest bowiem kategoria, w której zdobyliśmy wszystkie medale. Prezentujemy też najlepszego na tej Olimpiadzie w Klasie Standard gołębia młodego. Więcej medalistów w tym wydaniu się już nie pomieściło, ale sukcesywnie będziemy ich odwiedzać i prezentować w kolejnych numerach. Zamieszczamy też oczywiście wyniki wszystkich polskich gołębi na Olimpiadzie oraz relacje z jej przebiegu. Bonusem jest też rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze Gołębie Świata FCI (World Best Pigeon). Gratulacje dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla Wiesława i Przemysława Mielczarków i Piotra Madeja, którzy nie dość, że mieli w tym rankingu pod dwa gołębie w różnych kategoriach, to na dodatek zdobyli 1. i 3. miejsce w konkurencji All round.
Nie zapominamy o Mistrzach sezonu 2023, a jako że marcowy „Hodowca” zrobił nam się międzynarodowy, to ty, razem zapraszamy do zwycięzców Intermistrzostwa.
Nie zabrakło też u nas jak zwykle porad zdrowotnych i hodowlanych oraz relacji z 18. rocznicy tragedii w Katowicach.
Zapraszamy na łamy „Hodowcy” i życzymy satysfakcji z lektury.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj