Szanowni Czytelnicy

Hodowca 12/2023  Szanowni Czytelnicy

Wiecie, czym różni się ubieranie choinki od składania gazety? Nie żartuję, pytam całkiem serio. A przyszło mi to porównanie do głowy, bo podobnie jak na choince, chciałabym w tym świątecznym numerze zmieścić jak najwięcej. Tyko że na choince ostatecznie wszystko ładnie wygląda, byle były kolorowe światełka, a w gazecie już niekoniecznie. Ale mówi się trudno, czasami tak trzeba.

Znamy już wyniki Mistrzostw Polski, tyle że Zarząd Główny obradował tuż przed oddaniem „Hodowcy” do druku, więc w tym numerze zamieszczamy tylko krótką relację z obrad, a wyniki opublikujemy w następnym Nie trzeba będzie długo czekać. Numer noworoczny prenumeratorzy otrzymają jeszcze
w tym roku – na Sylwestra. Póki co wszystkie wyniki są dostępne na stronie internetowej https://pzhgp.pl. Publikujemy za to wyniki Konkursu Redakcji, które przed ogłoszeniem u nas, nigdzie indziej nie są dostępne. Mamy do tego prawo, bo to przecież nasz konkurs. Przypomnijmy, że zainicjował go Eugeniusz Szul 48 lat temu. Wśród zwycięzców konkursu są hodowcy dobrze nam znani z najwyższych miejsc na podium w Polsce i z reportaży w „Hodowcy” oraz tacy, których dopiero poznajemy. Postanowiliśmy w tym roku, jeszcze przed prezentacją mistrzów sezonów 2023, przedstawić gołębie, które wygrały poszczególne kategorie naszego Konkursu i ich hodowców. W tym numerze odwiedzamy zwycięzców kat. VZ – Zespół Lotników oraz wszystkich grup kat. VI FCI, którzy będą nas reprezentowali w konkursie FCI na Najlepsze Lotniki Świata (World Best Pigeon). Do zwycięzców pozostałych kategorii zameldujemy się niebawem.
Tradycyjnie zamieszczamy też dwa duże artykuły nt. czołowych hodowli, skromne ilościowo, ale bogate w aktualne treści porady zdrowotne oraz jubileusz 100-lecia znad samego morza. Mamy już też w zanadrzu jubileusz 100-lecia ze Śląska do kolejnego numeru.

Przypominam, że Wystawa Ogólnopolska odbędzie się w 2. weekend stycznia. Kilka przydatnych informacji na jej temat zamieściliśmy w relacji z posiedzenia Zarządu Głównego.

Zaczęliśmy ten numer „Hodowcy” od życzeń świątecznych, ale Święta nie są jedyną grudniową okazją do winszowania. Zaraz na początku miesiąca Barbórka, wiec pamiętajmy o górnikach – i tych od węgla, i tych od soli, metali, nafty – o wszystkich. Życzymy Wam bezpieczeństwa, zdrowia i szacunku dla Waszej ciężkiej pracy. Niech Wam szczęście sprzyja.
Zaraz po Barbórce – Mikołaj. Wszystkim dzieciom życzymy radości z prezentów i mikołajowych zabaw. Jak to dobrze, że do nas wciąż jeszcze Święty Mikołaj przychodzi 6 grudnia. Pielęgnujmy ten piękny zwyczaj. Naszym gołębiom też możemy coś podarować na mikołajki. Chociażby te mikro- i makroelementy, o które upomina się doktor Koralewski. Pamiętajmy też o grudniowych solenizantach.

Zima za pasem. Trzymajmy się ciepło i z satysfakcją czytajmy „Hodowcę”

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona