Szanowni Czytelnicy

Hodowca 4/2022  Szanowni Czytelnicy
PZHGP, Hodowca Gołębi Pocztowych,, Wielkanoc 2022

Na oczach świata wyniszczany jest naród. Na oczach świata dokonywana jest niewiarygodna masakra. Nie ma usprawiedliwienia ani okoliczności łagodzących. Wydawałoby się, że życie powinno zamrzeć ze zgrozy i poczucia winy. A my tu składamy nowy numer „Hodowcy”, piszemy o gołębiach, planujemy loty. A my chodzimy do pracy, gotujemy obiady, staramy się normalnie żyć w przerwach między jedną a drugą relacją z Ukrainy. Bardzo trudno jest mieć świadomość swojej bezsilności – że nic albo tak niewiele można zrobić.
A jednak… Gdyby świat jutro miał zginąć, dziś jeszcze posadziłbym jabłoń – słowa Martina Lutra towarzyszą mi we wszystkim, co usiłuję ostatnio robić. Bo wierzę i wiem, że Życie zwycięży śmierć, że Dobro zwycięży zło, że Miłość zwycięży nienawiść. Wciąż zwycięża.
Wielkanocne przesłanie dziś mówi do nas wprost, każdego dnia tej – wydawałoby się – nieprawdopodobnej wojny, którą śledzimy on-line. I robimy, co potrafimy, by wykorzystać każdą okazję do czynienia Dobra, nawet tak skromną, jak ugotowanie zupy czy segregowanie darów dla uciekających przed wojną, zebrać parę złotych dla Nich. Każdą okazję, bo jakkolwiek pomóc, komu da się pomóc. A kto wierzy w Boga, ten się modli żarliwiej, niż zazwyczaj. Powiadają, że nasz kraj stał się największą organizacją charytatywną świata. To dobrze, bo okazuje się, że wbrew wielu innym przesłankom, mamy jednak sumienie.

Nowy numer „Hodowcy” zaczynamy od króciutkiej relacji z posiedzenia Zarządu Głównego, które przygotowało Krajowy Walny Zjazd Delegatów na 9 kwietnia 2022 roku. Pierwszy po długiej – covidowej – przerwie. Mamy też list skierowany przez Prezydenta PZHGP do Hodowców w związku z wojną w Ukrainie i naszą reakcją na humanitarną tragedię Sąsiadów.
Gazetę wypełniają jak zazwyczaj ciekawe wywiady i reportaże z hodowli. Prezentujemy wspaniałe gołębie, które zwyciężyły w ocenie Olimpijskiego Standardu w Budapeszcie i reprezentantów Klasy Sport na Olimpiadę w Oradei w Rumunii latem tego roku. Odwiedzamy hodowle wiodące w 2021 roku. Odnotowujemy rzadki przypadek, gdy prezesem Oddziału PZHGP została kobieta, a inny prezes został uhonorowany wyróżnieniem Wolontariusza Roku. Z naszych artykułów wyłaniają się hodowle bardzo różne i różnie prowadzone – od takich po kilkaset gołębi do całkiem niedużych. Łączy je wielka pasja i sukces hodowlany oraz sportowy. Podobnie jak do dziś wielu specjalistów bada i nie potrafi zrozumieć, jak działa fenomen powrotnolotowy gołębia, tak samo nie potrafimy do końca powiedzieć, dlaczego nasza hodowla i sport tak silnie oddziaływają i ważą na życiu hodowców. Ale czy my naprawdę musimy wszystko wiedzieć i rozumieć? Po prostu tak jest i to jest piękne.
Uczymy się hodowli od najlepszych, a jednocześnie uczymy się dbać o zdrowie naszych pupili, dzięki wskazówkom i przestrogom redakcyjnego Kolegi–weterynarza, który na bieżąco reaguje na pojawiające się problemy, a także trendy i mody. Zapraszamy do lektury.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona