Szanowni Czytelnicy

Hodowca 3/2022  Szanowni Czytelnicy

Główne wydarzenia ostatniego czasu w naszym gołębiarskim świecie to oczywiście ocena Standardu Olimpijskiego na Olimpiadę FCI w Rumunii, która nietypowo odbędzie się w sierpniu. Mamy dla Państwa garść informacji, z tej oceny, która przeprowadzona została w Budapeszcie. Dla nas szczęśliwa – drużynowo mamy dwa medale – złoty i srebrny oraz trzy indywidualne: złoto w samcach młodych – Aleksander Topoła, srebro w samcach dorosłych – Jarosław Dawidowicz i brąz w samicach młodych – znów Aleksander Topoła. W klasie samców dorosłych pozostałe gołębie zajęły 4. , 9., 30. i 45. miejsce – Marcin Kobiela, Leopold Ślązak, Władysław Ćwiękała i Grzegorz Tkaczewski; w klasie samic dorosłych – miejsce 8., 9., 10., 12. i 19. – Zdzisław Lademann, Tomasz Niepała, Damian i Bernard Nowak, Daniel Wacław oraz Wojciech Kupień; w klasie samców młodych – 13. i 15. (tandemy Piwowar i Tyndel oraz dr Schwidde–Krasowski; w klasie samic młodych – 4. i 23. – Krzysztof Kołodziej oraz Tomasz i Robert Żmijewscy).

Chcemy oczywiście zaprezentować w „Hodowcy” te piękne ptaki. Od razu wybraliśmy się do podwójnego medalisty – młodego, żarliwego i szalenie sympatycznego Aleksandra Topoły oraz do najpiękniejszej z naszych dorosłych samic u Zdzisława Lademanna, który nie dość że ma taki świetny standard – i to nie po raz pierwszy – to jeszcze w 2021 roku zdobył tytuł 4. przodownika GMP.
Gdy o wynikach mowa, zapraszamy też na przedostatnią stronę, gdzie podajemy miejsca polskich gołębi w konkursie FCI Eorld Best Pigeon. Także i tu mamy zwycięzcę kategorii oraz wysokie miejsca, ale mogłoby być o wiele lepiej, gdyby więcej hodowców zgłaszało swoje asy do tej rywalizacji.

Pamiętaliśmy rzecz jasna o zwycięzcach rywalizacji w 2021 roku. Zapraszamy na reportaże i rozmowy z hodowli Mistrza Polski kat A Leszka Pielesiaka, Mistrza Polski Derby Roberta Zguda i 1. przodownika GMP Romana Edela. Przy okazji witamy w gronie autorów „Hodowcy” Stanisława Górskiego.

Miło nam też zaprezentować na naszych łamach nowego prezesa Okręgu Leszno Benona Zboralskiego, człowieka wielu pasji i fascynacji, a w naszym środowisku nie tylko oddanego działacza związkowego, ale także sędziego. Rozmowa z nim była okazją, by napisać też coś o jubileuszu Okręgu Leszno, który świętował swoje 40-lecie.

Przeczytajcie koniecznie artykuł Andrzeja Koralewskiego – bardzo na czasie, bardzo ważny – jak zawsze – z cennymi praktycznymi poradami i garścią nowinek.

W marcowym numerze od 15 lat relacjonujemy rocznicowe obchody pamięci Ofiar katastrofy z 2006 roku. W tym roku były skromne, lecz bardzo przejmujące. Taka też była aura tej rocznicy.

Co poza tym? Nadchodzi wiosna, Panowie, a wraz z nią Dzień Kobiet.

PZHGP, Hodowca Gołębi Pocztowych , życzenia na Dzień Kobiet

A wszystkim Czytelnikom życzymy satysfakcji z lektury „Hodowcy”

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona