Szanowni Czytelnicy

Hodowca 1/2022  Szanowni Czytelnicy

Z Nowym Rokiem, nowymi nadziejami i postanowieniami ruszamy do boju. Oby nam się piękne i dobre marzenia ziściły i obyśmy uchronili się przed złym słowem i okiem tych, którzy nam źle życzą. Oby świat istniał sobie
w pokoju, a w naszych sercach panowały Pokój i Dobro. Serdecznie nam wszystkim tego życzę. No i zdrowia, szczęścia, pomyślności w Nowym Roku.

Ten numer „Hodowcy” bardzo jest gęsty. Zamieszczamy w nim wszystkie wyniki Mistrzostwa Polski i Intermistrzostwa. Czekaliśmy na nie kilka miesięcy, a pracowaliśmy cały rok i to one są w tym numerze najważniejsze. Zwycięzcom i przodownikom – i tym z pierwszej dziesiątki i tym na 300., 100. i 150. miejscu – serdecznie gratulujemy. Każdy z tych wyników to wielkie osiągniecie, biorąc pod uwagę, że zostało zdobyte w stawce 40 tys. hodowców. A całej 40-tysięcznej rzeszy gratulujemy pięknego hobby i wspaniałej pasji. W trakcie rozmowy Paweł Mędrysa powiedział przy okazji feralnego lotu : przepadł lot, ale zostały gołębie i to jest najważniejsze. I tak trzymać. Życzymy wszystkim jak najlepszego sezonu 2022. Dobry Lot.

Na wyniki Konkursu Redakcji prosimy cierpliwie poczekać do numeru lutowego. Zależało nam na tym, byśmy w tym mistrzowskim numerze mogli zamieścić choćby symboliczne materiały w każdym z głównych działów. Najgorzej na tym wyszedł nasz nieoceniony lekarz Andrzej Koralewski. Zamieszczamy początek artykułu i opisanie objawów, które powinny w nas zasiać niepokój, czy w gołębniku nie pojawiła się przypadkiem salmonelloza. Ciąg dalszy tego artykułu zamieścimy w numerze 2/2022.

Odwiedziliśmy dwóch Mistrzów Polski – Pawła Mędrysę i Rafała Haina. O ile o Pawle pisaliśmy już kilkakrotnie, jest mistrzem znanym z wywiadów i filmów, to nazwisko Rafała jest nowe – przynajmniej w gronie ogólnopolskim, bo w jego Okręgu było już o nim wiadomo wcześniej. Dlatego też w jego przypadku prezentujemy hodowlę, a w przypadku potrójnego Mistrza Mędrysy – wspaniałe gołębie, w większości pochodzące z doborowej pary, znanej nam z 2019 roku jako superlotnicy.

W dziale wystaw i jubileuszy dzielimy się z Państwem wrażeniami z aukcji charytatywnej podczas Wystawy Okręgu Gdańsk. Jak to napisał autor reportażu, podczas tej aukcji ludzi ogarnął szał dobroczynności.

I tak dochodzimy do tego, na co w tej chwili czekamy najbardziej, czyli Wystawy Ogólnopolskiej w Katowicach w dniach 7-9 stycznia. Program wystawy drukowaliśmy w numerze 12/2021. Jest też dostępny w internecie, m.in. w naszym internetowym wydaniu „Hodowcy”, dla wszystkich internautów, nie tylko prenumeratorów. W połowie grudnia, gdy piszę te słowa, wiemy, że Wystawa się odbędzie. I miejmy nadzieję, że tak zostanie. Ale jakie czasy, taka wystawa. Na stronie internetowej Zarządu Głównego PZHGP opublikowane zostały warunki, pod jakimi możemy w niej uczestniczyć. To są warunki postawione przez organizatora Wystawy, a są one podyktowane przepisami ogólnymi organizowania wydarzeń z publicznością w czasie, gdy szaleje Covid-19. W praktyce oznacza to, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający powinni posiadać: albo certyfikat poświadczający szczepienie przeciwko Covid-19 (przyjęcie wymaganej dla danego preparatu liczby dawek szczepionki co najmniej 14 dni przed wydarzeniem), albo certyfikat poświadczający test Covid-19 – wynik, rodzaj i datę testu – wykonany do nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia, albo certyfikat poświadczający wyzdrowienie po przebyciu Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Niezaszczepieni odwiedzający, którzy nie posiadają wyniku testu, będą mogli wykonać go odpłatnie na miejscu, w specjalnie przygotowanym punkcie przed wejściem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Będzie też obowiązywał nakaz noszenia maseczek, zachowywania dystansu, dezynfekcji rąk – podobnie jak w sklepach i centrach handlowych. Czy nam się to podoba, czy nie, są to wymogi formalne, by wystawa mogła się w ogóle odbyć. Miejmy nadzieję, że się na niej w zdrowiu i w komplecie spotkamy, mamy w końcu do dekoracji mistrzów dwóch sezonów lotowych: 2020 i 2021.


Życzymy udanego Roku 2022 i nieustającej satysfakcji z lektury „Hodowcy” w wersji tradycyjnej i elektronicznej.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona