Selekcja – metoda podnoszenia jakości stada

Hodowca 12/2022  Pogłębiamy wiedzę

Dla większości z nas, miłośników gołębi pocztowych, temat selekcji jest ciężkim do wykonania zabiegiem hodowlanym. Nie ma jednak co ukrywać, że odpowiednia selekcja jest najważniejszym procesem, poza kupnem gołębi, za pomocą którego możemy podnosić wartość naszego stada. Co więcej, nieprzeprowadzanie jej daje nam niemal pewność, że wartość naszej hodowli będzie spadać, a w najlepszym wypadku stać w miejscu.

Temat selekcji nie jest łatwy. Wręcz przeciwnie, jest na tyle trudny, że niektórzy z nas szukają pomocy u „gołębioznawców”, którzy oferują swoje usługi w zakresie wykonania tego zadania. „Rzeczoznawcy” ci, często przy okazji przeprowadzenia selekcji, wyrażają także gotowość zestawienia przyszłych par. Niestety, jeśli chcą oni w ciągu paru godzin rozdzielić plewy od ziarna, to trzeba być odważnym, zapraszając ich do gołębnika. Może się zdarzyć, że chodzi wyłącznie o łatwy zarobek.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj