Robert Zgud – szybko zdobył „szczyt” i… nie chce z niego zejść

Hodowca 3/2022  Prezentujemy

Rekordowy dla Roberta Zguda był miniony sezon, w którym zdobył tytuły: Mistrza Polski w kat. Derby oraz 4., 6., i 43. przodownika Polski odpowiednio w kat. B, Intermistrzostwie oraz w kat. C. Ponadto na 70. Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Katowicach jego samiec PL-DE-19-11677033 zdobył 3. miejsce w klasie Sport-B i dzięki temu będzie reprezentował Polskę na najbliższej Olimpiadzie Gołębi Pocztowych w Rumunii.

Tak wspaniałe wyniki na szczeblu ogólnopolskim dały mu także liczne tytuły mistrzowskie na wszystkich niższych szczeblach związkowej rywalizacji, a więc Sekcji Grębocice, Oddziału Głogów, Okręgu Zielona Góra i Regionu VI Poznań. Robert Zgud szturmem wdarł się do czołówki polskich hodowców w 2016 roku. Lotować zaczął w 2015, a rok później był już 26. przodownikiem Polski w lotach gołębi młodych. Kolejne dwa lata, czyli 2017-2018, tylko potwierdziły, że nie ma mowy o przypadku, ponieważ zdobył w nich odpowiednio tytuły 34. i 89. przodownika Polski w lotach gołębi młodych. Sportowy apetyt Roberta, zgodnie z przysłowiem, ciągle jednak rósł. W następnych sezonach dołożył do swojej kolekcji kolejne wartościowe wyniki na szczeblu ogólnopolskim. W sezonie 2019 wywalczył Wicemistrza Polski w kat. A, 13. przodownika w kat. B oraz 79. przodownika w lotach gołębi młodych. Natomiast w sezonie 2020 „dorzucił” 75. przodownika Polski w lotach gołębi młodych.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona