Program hodowli genetycznej gołębi pocztowych

Hodowca 1/2021  Pogłębiamy wiedzę

Dokończenie artykułu z „Hodowcy” nr 11/2020 dotyczącego fachowej drogi hodowlanej prowadzenia gołębi pocztowych, opartej na znajomości zasad genetyki, wyjaśnianych przez genetyka z USA- Dave`a Shewmakera, który swoje przemyślenia wykorzystywał we własnej praktyce, hodując gołębie i lotując nimi z dobrym skutkiem.

Czym inbredowanie
różni się od krzyżowania w linii?

Hodowla w linii jest niczym innym, jak szczególnym rodzajem chowu wsobnego. To łączenie osobników spokrewnionych ze sobą, aby zwiększyć wkład genowy określonego przodka. Często decydujemy się na takie posunięcie, kiedy tracimy przedwcześnie kluczowego gołębia lub kluczowy ptak jest niedostępny albo zbyt kosztowny. Ten rodzaj chowu może być również używany do tworzenia linii „klonujących”, które mają mieć wysoki odsetek genów szczególnie wybitnego gołębia.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona