Potrójne mistrzostwo Pawła Mędrysy

Hodowca 1/2022  Prezentujemy

Ten sezon wcale nie szedł Pawłowi Mędrysie jak po maśle. Przeciwnie, kilka razy miał w nim prawdziwego pecha, jak np. wtedy, gdy padły mu anteny podczas przylotu. Miał też dużo szczęścia, że jedna się uchowała i że w porę się zorientował, co się dzieje.

I tak było ze wszystkim w tym dziwnym sezonie – który zakończył się dla Pawła potrójnym Mistrzostwem: Polski w GMP i kat. B i w międzynarodowym Intermistrzostwie. W kat. Młode Paweł został 1. przodownikiem Polski. Na Wystawę Ogólnopolską trafi 8 jego gołębi. O Pawle Mędrysie mieliśmy okazję kilkakrotnie pisać w ostatnich latach, w tym w reportażach o jego hodowli w numerach 2/2018 i 1/2020). Był Mistrzem Polski kat. B, Derby i Mistrzem Intermistrzostwa w 2019 roku i II Wicemistrzem GMP. Jego PL-033-16-79 zdobył brązowy medal w klasie Sport D na Olimpiadzie w Poznaniu. Rok później w Brnie zdobył Srebro w tej samej klasie.

2022/01 Hodowca Gołębi Pocztowych,, PZHGP, Paweł Mędrysa
Puchary mistrzostwa Polski i medale olimpijskie Pawła Mędrysy
foto: Anna Witalis-Zdrzenicka
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona