Popołudnie w Ciasnej z Rolandem Faberem

Hodowca 8/2021  Prezentujemy

Grzegorz Kozok, kiedy rodził się w Ciasnej, nie widział, jakie ma szczęście. No bo kto mógł wtedy wiedzieć, że Roland Faber ożeni się z Mariolą z Ciasnej, że będą tu przyjeżdżali do rodziny i że Roland stanie się mentorem Grzegorza w hodowli gołębi pocztowych?

Kto mógł wiedzieć, że w ogóle jakiś Faber z Kędzierzyna wyjedzie do Niemiec po skończeniu technikum i że w Hamburgu rozpocznie mistrzowską hodowlę gołębi? No i że Grzegorz zachłyśnie się gołębiami od dziecka? Życie pisze zaskakujące scenariusze. Siedzimy w Ciasnej, Oddział PZHGP Dobrodzień, w upalne popołudnie 6 lipca w domu Grzegorza Kozoka z Rolandem Faberem i Tomaszem Babralem. Ci trzej należą do teamu Röhnfried, ale Mariolę i Rolanda Faberów przywiodły do Polski sprawy rodzinne, nie gołębiarskie. Co nie zmienia faktu, że przy tej okazji można się spotkać i spokojnie – inaczej niż na wystawach – porozmawiać.

Hodowca Gołębi Pocztowych, Roland Denis Faber, Grzegorz Kozok, Tomasz Babral
U Grzegorza Kozoka (z prawej) w Ciasnej z Rolandem Faberem (w środku) i Tomaszem Babralem (z lewej)
foto: Anna Witalis-Zdrzenicka

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona