Piękna Polka z międzynarodowym rodowodem

Hodowca 3/2022  Prezentujemy

DV-09715-18-131, niebieska samiczka Zdzisława Lademanna (lat 50) musi się podobać – ma piękne, bogate oko, a w ruchach dostojność spokojnego, mądrego gołębia. Nic dziwnego, że zdecydowanie wygrała rywalizację w Klasie Standard Olimpijski samic na wystawie Okręgu Gdańsk i z pierwszą lokatą trafiła na 70. Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych w Katowicach, gdzie również okazała się najładniejszą. Na olimpijskiej kwalifikacji w Budapeszcie już nie było tak pięknie, chociaż też ładnie. DV-09715-18-131 zajęła 8. miejsce, najwyższe z polskich samiczek.

Miała taką samą punktację – 93,25 – jak 6. w tej rywalizacji samiczka – reprezentantka Niemiec i 0,25 punkta niższą od zdobywczyń miejsc od 1. do 4. włącznie, które uzyskały tę samą punktację 93.50 . Miejsce pierwsze zdobyła reprezentantka Węgier, a miejsca 2., 3. i 4. reprezentantki Niemiec. Podstawowy wniosek, jaki się nasuwa, to stwierdzenie faktu, że Niemcy dochowali się bardzo ładnych gołębi i doszlusowali do czołówki w standardzie.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona