Odszkodowania dla rodzin ofiar – mec. Adam Car kontynuuje starania

Hodowca 8/2021  Różne

Mec. Adam Car, który już uzyskał szereg odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy w MTK 28 stycznia 2006, za naszym pośrednictwem powiadamia o kontynuowaniu starań o odszkodowania dla kolejnych rodzin ofiar i zachęca do kontaktu.

Otrzymaliśmy od niego ogłoszenie Sądu Okręgowego w Katowicach II Wydział Cywilny z 2 lipca 2021 r., w którym czytamy m.in.:

Sąd Okręgowy w Katowicach, II Wydział Cywilny zawiadamia, że przed tutejszym Sądem, pod sygn. akt II C 463/20 toczy się postępowanie grupowe z powództwa reprezentanta grupy Rafała Radtke przeciwko Skarbowi Państwa – Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Chorzowie o ustalenie odpowiedzialności za szkodę spowodowaną katastrofą budowlaną hali wystawowej Międzynarodowych Targów Katowickich z dnia 28 stycznia 2006 r.
w Chorzowie.
Sąd Okręgowy informuje o możliwości przystąpienia do toczącego się postępowania przez osoby, których roszczenia mogą być objęte powództwem grupowym, przez złożenie reprezentantowi grupy Rafałowi Radtke, zastępowanemu przez adwokata Adama Cara (Kancelaria Adwokacka ul. Podjazd 1/3, 81-805 Sopot) w terminie trzech miesięcy od daty ogłoszenia, pisemnego oświadczenia
o przystąpieniu do postępowania.

Pełny tekst ogłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Katowicach:
https://katowice.so.gov.pl/ogloszenie-o-wszczeciu-postepowania-grupowego-pod-sygnatura-akt-ii-c-46320,new,m2,226.html,972

Jak wyjaśnia mec. Adam Car, oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy od daty ogłoszenia (czyli od 2 lipca 2021) do sprawy mogą zgłosić się kolejni zainteresowani uczestnicy postępowania, a konkretnie bliscy ofiar katastrofy MTK (czyli w szczególności małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo ofiar katastrofy) celem uzyskania korzystnego rozstrzygnięcia w sprawie; podtrzymuje także, że poprzez udział w sprawie istnieje możliwość zawarcia ugody z pozwanym Skarbem Państwa.
Sprawa zbiorowa MTK II została założona w tym celu, aby objąć nią wszystkich, którzy z jakichś przyczyn nie uczestniczyli w pierwszym postępowaniu grupowym.

Za zgodą Mecenasa podajemy dane do kontaktu:
kom. 604 656 624;
stacjonarny: (58) 551 61 60
e-mail: adam@adwokatcar.pl

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona