Obniżenie kryteriów do XLVI Konkursu Redakcji HGP 2021

Hodowca 9/2021  Wydarzenia

W związku z niezależnymi od Związku i Hodowców trudnościami w rozpoczęciu sezonu lotowego 2021, Zarząd Główny PZHGP 12 maja podjął uchwałę zmieniającą § 3 Regulaminu Mistrzostw Polski w Kategoriach na 2021 rok. Zmiana ta wymusiła również obniżenie kryteriów do XLVI Konkursu Redakcji.

Zgodnie ze zmienionym paragrafem liczba weekendów, podczas których można wykonać loty konkursowe, została zmniejszona z 14 na 11, a do Konkursu Redakcji zaliczyć można konkursy zdobyte przez gołębie w weekend 24-25 kwietnia oraz w weekendy od 22 maja 2021 roku do 25 lipca 2021 roku.

Obniżone kryteria w kategoriach Konkursu Redakcji:

  • I D – samczyki dorosłe – podstawowym kryterium zakwalifikowania do tej grupy jest zdobycie w sezonie minimum 8 konkursów, na listach konkursowych ujmujących każdorazowo 20% startujących gołębi;
  • II D – samiczki dorosłe – osiągnięcia lotowe jak w grupie I D;
  • III R – samczyki roczne (roczniaki) – zdobycie min. 7 konkursów w sezonie lotowym, na bazie 20%;
  • IV R – samiczki roczne –osiągnięcia lotowe jak w grupie III R.
  • V Z – zespół lotników 2021. Każdy hodowca typuje do zespołu 10 swoich najlepszych lotników z „50”, niezależnie co do płci i wieku (pozostawiamy hodowcom dowolność w zestawianiu drużyny, a zwycięski zespół może mieć maksymalnie 110 konkursów (10 ptaków z kompletem konkursów) – do prezentacji przyjmujemy zespoły, które zdobyły minimum 70 konkursów.

Przypominamy

Przy okazji przypominamy, że gołębie do Konkursu Redakcji 2021 zgłaszać można w nieprzekraczalnym terminie 30 września.

  • Prenumeratorzy edycji papierowej muszą do zgłoszenia dołączyć wypełniony oryginalny kupon opublikowany w „Hodowcy” z sierpnia 2021 r.
  • Prenumeratorzy edycji elektronicznej do zgłoszenia powinni dołączyć swój adres e-mail, na który wykupiona została prenumerata.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona