Nieprzeciętnie szybka młoda lotniczka

Hodowca 4/2023  Prezentujemy

Na 71. Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Katowicach 1. miejsce w klasie Sport F – gołębie młode z trzema konkursami – zajęła niebieska nakrapiana samiczka PL-0192-22-589 Damiana Plesiaka z Oddziału 0192 Kołobrzeg, Okręg Koszalin. Uzyskany wynik – koef. 1,848 – zapewnił jej 4. miejsce na wystawie Europy Wschodniej i Środkowej w Brasov (Rumunia), odbywającej się online w dniach 3–5 lutego 2023 r.

Co robić, by osiągnąć taki sukces? Jadę do Ustronia Morskiego, gdzie mieszka i hoduje gołębie Damian Plesiak (lat 38). Ustronie Morskie – jak sugeruje nazwa – to miejscowość, wieś gminna nad Morzem Bałtyckim w woj. zachodniopomorskim, powiat kołobrzeski. Piętrowy dom i zabudowania gospodarcze Plesiaków znajdują się na skraju wsi, przy trasie z Koszalina. Damian jest zawodowym kierowcą, jeździ 7-tonowym MAN-em polsko–zagranicznej spółki, wożąc najczęściej materiały budowlane. Małżonka – Joanna jest dyrektorem w wędzarni ryb należącej do hodowcy – Adama Jędrzejka. Mają dwóch synów: Miłosza – lat 10 i Maksymiliana – lat 6.

PZHGP Hodowca nr 4/2023, solidarni z Ukrainą
error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj