Nawroccy – normalna hodowla, chociaż nisko usytuowana

Hodowca 8/2021  Prezentujemy

Trudny, jeśli chodzi o loty gołębi, rok 2020 dla spółki hodowlanej braci Marka (lat 44) i Tomasza (lat 39) Nawrockich z Oddziału 0339 Lipno-Kikół w Okręgu Włocławek okazał się wcale udany. Największym sukcesem był wynik 1852,62 w Generalnym Mistrzostwie Polski, zapewniający Mistrzostwo Oddziału, Okręgu oraz Regionu I Łódź w doborowej konkurencji, wyprzedzając, m.in. Waldemara Piszczałę – Mistrza Polski. Ten wynik zapewnił im tytuł 13. przodownika na liście krajowej współzawodnictwa.

Także w kategorii Intermistrzostwo uzyskali bardzo dobry wynik – 18 konk., koef. 470,23 , zdobywając tytuły: Mistrza Oddziału Lipno–Kikół, Mistrza Okręgu Włocławek i II Wicemistrza Regionu I Łódź, tym razem ulegając nieznacznie Waldemarowi Piszczale – I Wicemistrzowi Regionu I Łódź i Pawłowi Góralczykowi z Oddziału i Okręgu Piotrków Trybunalski – Mistrzowi Regionu w tej konkurencji. W europejskiej rywalizacji zdobyli tytuł 26. przodownika. Tamtego roku dobre wyniki uzyskiwali we wszystkich lotach, a najlepsze w kategorii Maraton – 6 konkursów, koeficjent 53,28, gwarantujący tytuły: Mistrza Oddziału, I Wicemistrza Okręgu Włocławek i I Wicemistrza Regionu I Łódź; w kraju zdobyli tytuł 17. przodownika. Mistrzem Okręgu i Regionu w tej konkurencji był Stanisław Skucha, prezentowaliśmy go w 1/2021 numerze „Hodowcy”.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona