Najszybsze i najpiękniejsze – 72. Wystawa Ogólnopolska Gołębi Pocztowych w Katowicach

Hodowca 2/2024  Wydarzenia  Wystawy - jubileusze

Tak reklamowały naszą wystawę katowickie Targi. Słusznie i bardzo celnie.
W katowickim Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym organizowaliśmy Wystawę Ogólnopolską już po raz trzeci i czujemy się tam bardzo dobrze – zarówno gołębie, jak i hodowcy, a także wystawcy Targów Gołębie Expo z kilkunastu krajów.

Nieco statystyki

Na wystawę delegacje okręgów przywiozły blisko 1800 gołębi. Oceniało je 20 sędziów, a o bezpieczeństwo i zaspokojenie potrzeb gołębi dbało 21 pielęgniarzy – opiekunów. Przyjmowanie gołębi na wystawę rozpoczęło się w środę 10 stycznia, ocena dokonywana była od rana w czwartek 11 stycznia. Wtedy też rozpoczęli rozkładać stoiska wystawcy w części targowej – łącznie ponad 140 wystawców. Od piątku do niedzieli wystawa i targi były dostępne dla odwiedzających. W tych dniach przez Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach przewinęło się ok. 14 tysięcy pasjonatów naszego sportu.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj