Najstarszy lotujący hodowca gołębi pocztowych w Europie

Hodowca 5/2021  Z kart historii

Edmund Brożek ma 95 lat. W naszym Związku z pewnością są też inne osoby, które osiągnęły tak piękny wiek. Ale jego wyjątkowość polega m.in. na tym, że wciąż jest aktywnie lotującym hodowcą. Od 3 stycznia 1993 jest prezesem włocławskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK. Był żołnierzem 7. pułku piechoty 3. batalionu Inspektorat Chełm Obwód Włodawa, muzykiem. Jest ojcem czworga dzieci, dziadkiem i pradziadkiem. A gołębie towarzyszą mu od urodzenia.

Edmunda Brożka odwiedzamy 12 kwietnia 2021 roku. Udajemy się do niego do Włodawy na ulicę Suchawską 6/4 wraz z prezesem Sekcji Chełm Miasto Oddziału 0208 Chełm Edwardem Filipczukiem. Pan Edmund 95 –letni czynnie lotujący hodowca, wita nas serdecznie, siedząc na krzesełku obok altanki przy gołębniku. Mieszka sam (jego żona zmarła 13 lat temu). Ma mieszkanie na pierwszym piętrze w bloku, a obok znajduje się jego ogrodzona, ośmioarowa działka, na której jest altanka i gołębnik. Gołębie to obecnie całe życie Pana Edmunda, połączone oczywiście z funkcją Prezesa włodawskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona