Najpiękniejsza z Nowego Sącza
Hodowca 3/2025 PrezentujemyZłotą medalistką Klasy Olimpijski Standard dorosłych samic na 9. Wystawie Europy Środkowo-Wschodniej na Węgrzech została PL-0451-18-763 Jana Węgrzyna z Nowego Sącza. Przy perfekcyjnych walorach standardu ma też niebanalne osiągnięcia lotowe. U Jana Węgrzyna gołębie co prawda dzielą się na „te ładne” i „czołgi”, ale wszystkie muszą dobrze latać i wszystkie musza być ładne. – Sezon lotowy trwa trzy miesiące, a ja żyję z gołębiami przez cały rok, lubię wśród nich przebywać i chcę patrzeć na ładne gołębie – mówi hodowca.
PL-0451-18-763 trzykrotnie reprezentowała Okręg Nowy Sącz w swojej klasie na Wystawach Ogólnopolskich i trzykrotnie uzyskiwała na nich wysokie notowania, zajmując kolejno: 13., 9. i wreszcie 2. miejsce w 2025 roku. Tym samym trafiła do Reprezentacji Polski i pojechała na Wystawę Europy Środkowo-Wschodniej na Węgrzech, gdzie zdobyła Złoty Medal.
Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników.
