Mielczarkowie – dziesięć lat sukcesów w Mistrzostwie Polski

Hodowca 6/2023  Prezentujemy

Wiesław i Przemysław Mielczarkowie w 2022 roku zostali II Wicemistrzami Polski w kat. C. Wraz z nimi zwycięski laur odbierał Kacper – przedstawiciel 5. pokolenia hodowców tej rodziny.

Nazwisko Mielczarków z Kłobucka znane jest w gronie hodowców gołębi pocztowych w całym kraju. Dziś z hodowlą gołębi pocztowych wiąże się już piąte pokolenie. Prekursorem w tej rodzinie hodowli był Bronisław, który przekazał ją swojemu synowi Władysławowi, a ten z kolei swoim trzem (z czterech) synom. Wiesław, Krzysztof, Tomasz połknęli bakcyla i jako trzecie pokolenie kontynuują pasję dziadka Bronisława, odnosząc sukcesy na szczeblu Oddziału Kłobuck, Okręgu Częstochowa. Wiesław z roku na rok osiągał coraz lepsze wyniki i sięgał po najwyższe trofea na szczeblu Oddziału, Okręgu, Regionu V i Mistrzostwa Polski. Ze względu na dużą liczbę tytułów mistrzowskich jakie zdobył śmiało można nazwać go arcymistrzem. Pisaliśmy o tej hodowli wielokrotnie (ostatnio w „Hodowcy” nr 1/2019) przy okazji zdobywania kolejnych sukcesów. Od kilkunastu lat z Wiesławem hoduje gołębie jego syn Przemysław i to jest już czwarte pokolenie w tej rodzinie. Dorasta pokolenie piąte, reprezentowane przez dwunastoletniego Kacpra i trzyletniego Brajana – synów Przemysława, wnuków Wiesława.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj