Martwy sezon, czyli pracowity okres

Hodowca 12/2021  Pogłębiamy wiedzę

Początek grudnia, a więc w gołębnikach powinny być już gołębie, które proces pierzenia mają za sobą. Także jest już po ostatecznej selekcji, zbliża się czas na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych na podstawie wyników badań kuracji, po których można będzie zrobić szczepienie wszystkich gołębi w hodowli.

Oczywiście, w każdej hodowli znajdą się gołębie, którym pozostały jeszcze pojedyncze stare lotki i w związku z tym hodowcy mają dylemat, czy w takim przypadku można już rozpocząć kuracje lub szczepieniem, czy lepiej jeszcze poczekać, aż lotki zostaną zmienione.
Jeżeli są to pojedyncze gołębie, nie warto dla nich przesuwać w czasie całego terminarza profilaktyki. Zwłaszcza, jeżeli są to późne młódki lub gołębie z rozpłodu, które nie będą brały udziału w lotach. Najważniejsze w tym przypadku są lotniki, dla których lotki są narzędziem pracy w czasie lotów. Jeżeli późny młódek lub gołąb z rozpłodu będzie miał po odrobaczeniu, czy szczepieniu lekko zwichrowaną lotkę, to nie będzie przecież miało dla niego większego znaczenia, oprócz wady wyglądu.

stroik świąteczny

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona