Marek Matkowski. Dobry hodowca, to dobry obserwator

Hodowca 6/2023  Prezentujemy

Na mistrzostwo trzeba zapracować. Jeszcze nie spotkałem nikogo, kto przyznałby, że sięgnął po mistrzowski tytuł bez pracy i wysiłku. Należy ciągle analizować swoje działania, wyciągać wnioski i szukać ulepszeń w hodowli. Marek Matkowski właśnie to robił i dzięki temu został II Wicemistrzem Polski 2022 w rywalizacji gołębi młodych.

Mimo, że jego ojciec nie hodował gołębi pocztowych, to Marek Matkowski zamiłowanie do nich przejawiał już we wczesnym dzieciństwie. Wspomina, że będąc małym chłopcem tak bardzo ciągnęło go do zwierząt, że marzył, aby w dorosłym życiu zostać rolnikiem. Już jako kilkuletni chłopak namawiał ojca, by ten pozwolił mu opiekować się gołębiami. Tak też się stało. Tato zbił mu mały gołębnik i przywiózł kilka ptaków. Widok gołębi latających wokół gołębnika bardzo mu się podobał, aczkolwiek jeszcze bardziej interesowało go, jak ptaki te potrafią wracać, gdy zostaną wypuszczone daleko od domu.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj