Marek Kawula – hodowca i działacz z powołania

Hodowca 12/2021  Prezentujemy

Kiedy w Krynicy–Zdroju mówi się o gołębiach pocztowych, jako pierwsze pada nazwisko Marka Kawuli. „Etatowy” mistrz i wicemistrz Oddziału przez wiele lat, wielokrotnie w ścisłej czołówce Okręgu Nowy Sącz. Konkurencja oczywiście nie zasypia gruszek w popiele, ale nawet dzisiejsi mistrzowie o hodowli Marka Kawuli mówią z szacunkiem i uznaniem. Na taką renomę pracuje się latami.

Marek Kawula (63 lata) od dawna jest czołowym hodowcą Oddziału Krynica-Zdrój. Przez co najmniej 15 lat zdobywał mistrzostwo tradycyjne Oddziału.

W Okręgu wciąż na topie

W Okręgu Nowy Sącz też kilkanaście razy stawał na podium, głównie za krótkie i średnie dystanse. Kilkakrotnie awansował do grona najlepszych w Regionie Kraków, a największym jego osiągnięciem było Wicemistrzostwo Polski w kat. roczne olimpijskie w 2012 roku. Jak dotąd żaden gołąb Marka Kawuli nie trafił na olimpiadę, pomimo że na Wystawie Ogólnopolskiej co roku ma po 4 – 5 gołębi. Ale nie trafiają one do pierwszej trójki.

stroik świąteczny
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona