Leszek Pielesiak – Mistrz Polski kat. A

Hodowca 3/2022  Prezentujemy

Leszek Pielesiak po 32 latach ponownie stanął na podium dla zwycięzców w sporcie gołębiarskim, zdobywając tytuł Mistrza Polski w kat. A – wynik 18 konkursów, koef. 73,41. Swój poprzedni mistrzowski wynik – I Wicemistrza Polski (tzw. mistrzostwo typowane) w skali kraju zdobył w 1989 roku.

27-29 stycznia 1989 roku w katowickim Spodku odbyła się XXI Olimpiada Gołębi Pocztowych – po raz drugi w naszym kraju. Dzisiaj, pomimo upływu czasu, architektura tego obiektu, w otoczeniu wspaniałego, nowoczesnego kompleksu, nabiera jeszcze większej urody. Podczas tegorocznej 70. Ogólnopolskiej Wystawy, która w dniach 7-9 stycznia odbyła się w nowo wybudowanym w sąsiedztwie Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym, mogliśmy zachwycać się standardem estetycznym i funkcjonalnością tego obiektu. Wspaniałe miejsce do organizowania tego rodzaju imprez.
Podczas uroczystej Gali sezonów ‘2020 i ’2021 Mistrzowie Polski, zwycięzcy Lotu Narodowego i Konkursu Redakcji „Hodowca” poczuli się docenieni i wyróżnieni. Sala godna mistrzów. Wśród nich był Leszek Pielesiak, który – prócz mistrzowskiej szarfy i pucharu Mistrza Polski ‘2021 w kat. A – zdobył siedem pucharów w XLVL Konkursie Redakcji „Hodowcy Gołębi Pocztowych”
im. Eugeniusza Szula.


Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona