Kto w lotach młodych gubił, a kto wygrywał?

Hodowca 12/2022  Pogłębiamy wiedzę

Do tej pory trwają w naszym środowisku rozważania co jest przyczyną masowych strat w lotach młodych gołębi. Mówi się głównie o stratach w tym roku, ale jak pewnie większość pamięta (choć ludzka pamięć jest zawodna), w poprzednich latach też już to się zdarzało. Mimo, że każdy sezon jest inny to jakieś wspólne przyczyny tego pewnie są.

Już się asekuruję, używając słowa pewnie, bo nie czuję się na siłach, by je wszystkie jednoznacznie określić. Odbyłem dziesiątki rozmów z hodowcami, którzy stracili dużo lub bardzo dużo, pięknie odchowanych młodych, jak również z tymi którzy są z lotów zadowoleni, a ich straty to pojedyncze gołębie. Nie muszę dodawać, że często są to hodowcy z tych samych oddziałów, często mieszkający po sąsiedzku i wymieniający się gołębiami. Ci, którzy lecieli bardzo dobrze nie narzekają i nie głoszą teorii spiskowych, ci którzy potracili gołębie, wręcz przeciwnie.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj