Krzysztof Łój –Mistrz Polski w kat. B `2020

Hodowca 1/2021  Prezentujemy

W 2020 roku Krzysztof Łój – lotujący w Oddziale 0436 Grodków 2 Okręg Opole – okazał się najlepszym graczem w Polsce na średnim dystansie, czyli w kat. B. Wynik 35,69 koef. zapewnił mu tytuł Mistrza Polski, a na krótkim dystansie w kat. A osiągnął wynik 74,74, który dał mu tytuł 3. przodownika Polski.

Krzysztof Łój mieszka w miejscowości Grodków, w powiecie brzeskim, województwo opolskie. Jest to miasteczko liczące ok. 9 tys. mieszkańców.
Gołębie hoduje na własnej posesji, na której znajduje się dom, w którym mieszka wraz z żoną, gołębniki, a po drugiej stronie – jego warsztat samochodowy o profilu blacharsko-malarskim. Jest cenionym fachowcem i jeszcze lepszym hodowcą.
Na zdobycie tak wspaniałych wyników pracował przez 39 lat hodowania i lotowania gołębiami pocztowymi. Hodował je od dziecka i zawsze pasjonowały go loty. W 1981 roku zapisał się do PZHGP i mógł realizować swoje dziecięce marzenia. I właśnie od tych marzeń chłopca rozpoczynamy naszą rozmowę z Mistrzem Polski kat. B przy jego gołębnikach w Grodkowie.

Rozmowa z Mistrzem Polski Krzysztofem Łójem

Gołębniki Mistrza Polski `2020 w kat. B Krzysztofa Łója
foto: Zdzisław Karoń
foto:
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona