Kamil Rafał. Hodowla pod bocianim gniazdem

Hodowca 6/2023  Prezentujemy

Kamil Rafał nie przypuszczał, że sezon lotwy 2022 zakończy się dla jego hodowli takim sukcesem. Owszem, lubi wygrywać, ale gołębie to dla niego przede wszystkim pasja i radość z hodowli. Twierdzi, że go uspakajają, a gołębnik jest jego azylem. Sport dodaje tej pasji adrenaliny i mocniejszych wrażeń. Ale że zostanie I Wicemistrzem Polski kat. C (koef. 51.88) – tego się nie spodziewał nawet w najśmielszych snach.

Nie spodziewał się takiego sukcesu również dlatego, że jego hodowla jest jeszcze młoda – prowadzi ją od 2017 roku. Po pierwszym nieudanym, następne sezony sytuowały ją stopniowo coraz wyżej w klasyfikacji Oddziału 0215 Turobin, Okręgu Lublin i Regionu VII. Pierwsze sukcesy w skali Polski pojawiły się w roku 2021 – został 6. przodownikiem kat. Olimpijska Derby oraz 13. przodownik kat. B. Kamil bardzo cieczy się z sukcesu, podkreślając przy tym, że wciąż się uczy i testuje optymalne rozwiązania dla swoich gołębi.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj