Jerzy Zapart – życiowy sukces hodowcy z pasją

Hodowca 8/2021  Prezentujemy

W 2020 roku gołębica PL-0178-18-300, wyhodowana przez Jerzego Zaparta z Oddziału Sędziszów w Okręgu Kielce, osiągnęła najlepszy wynik i 1. miejsce w Polsce w klasie Sport – I, koef. 2,094.

Tak pokrótce można powiedzieć o Jerzym Zaparcie, który poza rodziną i pracą zawodową niczego innego nie przedkłada nad gołębie. Całe dorosłe życie pracował jako murarz, stawiając wymarzone domy dla wielu ludzi. Równocześnie prowadził ośmiohektarowe gospodarstwo rolne. Przy tylu obowiązkach potrafił znaleźć czas dla gołębi pocztowych, które kochał od dzieciństwa. Obecnie liczy 68 lat i jest na zasłużonej emeryturze zawodowej i rodzinnej. Dzieci dorosłe, mieszkają na swoim, gospodarstwo rolne przekazał w dzierżawę. Teraz jego przestrzeń czasową zajmują wyłącznie gołębie, które stanowią dla niego radość życia i zdobywa nimi trofea w sporcie gołębiarskim na szczeblu Sekcji, Oddziału, Okręgu oraz ogólnopolskim. Przykładem jest jego wspaniała gołębica o numerze obrączki PL-0178-18-300, która w 2020 roku osiągnęła wynik 2,094 koef. w klasie Sport – I, tym samym zdobywając 1. miejsce w Polsce.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona