Gołębiom nie potrzeba pałaców

Hodowca 4/2022  Prezentujemy

Do najwyższego podium w Polsce w sezonie 2021 Mirosław Łaciak zbliżył się dwukrotnie, zdobywając tytuł 1. przodownika Polski kat. A z łącznym koef. 101.1 i 2. przodownika kat. Derby z koef. 446.77. Ma też swojego gołębia w reprezentacji Polski na Olimpiadę FCI w Rumunii. W Klasie Sport G (gołębie roczne) jego PL-0204-20-45 zajęła na Wystawie Ogólnopolskiej w Katowicach 2 . miejsce z koef. 8,83.

Nie bez przyczyny w czołówkowej fotografii prezentujemy Mirosława Łaciaka z rodzicami olimpijki, a nie z nią samą. Okazuje się bowiem, że w drużynie, która zdobyła dla tego hodowcy tak wysoką pozycję w rywalizacji lotowej, jest aż troje dzieci tej pary – olimpijka i dwa dwulatki. W ogóle sukces Mirosława, także w kat. A, jest zasługą 5 derbowych dwulatków.
Nie bez przyczyny jest też tytuł tego artykułu oraz fakt, że nie pokazujemy na zdjęciach gołębnika (na wyraźną prośbę hodowcy). Za to coś pod piękną starą czereśnią – regularnie obdziobywaną przez gołębie razem z pestkami – nikt nie dałby 5 groszy.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona