Durkiewicz-Kuberski. Na przekór jaskółkom

Hodowca 9/2021  Prezentujemy

Stare polskie przysłowie powiada: Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki – Nic podobnego – zgodnie zaprzeczają moi rozmówcy: Piotr Durkiewicz (lat 56) i Andrzej Kuberski (l. 58), członkowie Oddziału 0339 Lipno – Kikół, Okręg Włocławek PZHGP, tworzący spółkę hodowlaną od bardzo dawna, od 1993 r. Jedną z najstarszych albo i najstarszą w Polsce. – Indywidualnie żaden z nas by nie osiągnął tego, co udało się nam osiągnąć wspólnie – zapewniają.

Tegoroczne wyniki, jeszcze przed weryfikacjami w Okręgu i Regionie, ale już wiadomo, że w Oddziale wywalczyli kilka mistrzowskich tytułów, i tak w: rywalizacji punktowej, kat. A, M i Intermistrzostwie. W tym roku tytuły mistrzowskie mają dla nich szczególną rangę, spółka Durkiewicz–Kuberski przekroczyła liczbę 100 tytułów mistrzowskich zdobytych w swojej 28-letniej historii! Do tego należy doliczyć drugie tyle tytułów wicemistrzowskich, setki czołowych miejsc z poszczególnych lotów, setki czołowych lotników w rywalizacjach na szczeblach: Oddziału, Okręgu Regionu, a nawet Polski; sukcesy na wystawach okręgowych i ogólnopolskich.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona