Droga na gołębiarskie szczyty rodziny Beczkowiaków

Hodowca 12/2023  Prezentujemy

Miłość do gołębi pocztowych mają we krwi. Efektem wspólnej pasji ojca i syna do sportu gołębiarskiego są świetne wyniki, które są ukoronowaniem ich ciężkiej pracy hodowlanej. Andrzej i Radosław Beczkowiakowie, bo o nich mowa, to wielkopolscy hodowcy z Oddziału 0474 Gostyń, którzy od kilku lat plasują się w czołówce Okręgu Leszno oraz Regionu VI Poznań. Co więcej, coraz śmielej wkraczają do czołówki ogólnopolskich klasyfikacji.

Andrzej Beczkowiak do PZHGP wstąpił przed 50 laty, czyli na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo swoje gołębie trzymał na strychu i była to typowo hobbystyczna hodowla. Pierwsze rewolucje zaczęły się, gdy gołębiami zaczął interesować się syn Radosław. Zdecydował się on na urządzenie własnego gołębnika. Do tego celu wybrał pomieszczenie gospodarcze, w którym jego dziadek hodował króliki.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj