Dbając o zdrowie, nie traćcie zdrowego rozsądku…

Hodowca 3/2022  Pogłębiamy wiedzę

W okresie jesienno-zimowym prawie wszyscy hodowcy przeprowadzają różne kuracje, których wspólnym mianownikiem jest poprawa zdrowia gołębi. Ci którzy racjonalnie podchodzą do tego tematu, robią najpierw badania i na ich podstawie, po konsultacji z lekarzem weterynarii, kurują swoje gołębie, oczywiście, gdy zachodzi taka potrzeba. Ale większość hodowców robi kuracje w ciemno, na podstawie tego co usłyszy od kolegów lub dowie się z bardzo popularnych filmików zamieszczanych w internecie.

Dla polepszenia zdrowia gołębi stosuje się głównie antybiotyki lub inne chemioterapeutyki, które właściwie i umiejętnie zastosowane dają tę upragnioną poprawę zdrowia, jednak zastosowane bez rozpoznania, w ciemno, często bez konkretnej potrzeby – mogą zaszkodzić. W takim przypadku lepiej by było dla gołębi, gdyby hodowca im ich nie podawał.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona