Daria Kumala – sukces rodzinnej pasji

Hodowca 7/2023  Prezentujemy

Sport i gołębie to „środowisko naturalne”, w którym wychowuje się Daria Kumala – I Wicemistrzyni Młodzieżowego Mistrzostwa Polski Gołębi Młodych w 2022 roku. Rok wcześniej stanęła na podium jako Mistrzyni Polski pchnięcia kulą w młodzieżowych zawodach lekkoatletycznych.

Rodzinna drużyna hodowców gołębi pocztowych „w jednym stoi domu” i składa się na nią trzy pokolenia. Obecnie jej kapitanem jest Przemysław Kumala (w PZHGP od 2011 roku) – górnik przodowy, do niedawna zawodnik lokalnej drużyny piłki nożnej. Gołębiarską pasję odziedziczył po ojcu Stanisławie, czyli dziadku Darii, który z gołębiami pocztowymi ma do czynienia od lat 50. XX wieku, a od lat 70. należy do PZHGP. Nawiasem mówiąc także górniku, już na emeryturze. Daria to trzecie pokolenie tej rodziny w PZHGP (od 2020 roku). Swój sukces osiągnęła jako uczennica VIII klasy. Gdy rozmawiamy, ukończyła właśnie I klasę Technikum Ekonomicznego.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj