Co wiosną powinien otrzymać sportowiec

Hodowca 5/2021  Pogłębiamy wiedzę

Można powiedzieć, że w tym roku zima była nietypowa, bo była właściwie typowa. Wielu hodowców, w związku z mrozami, odłożyło termin parowania na później, chociaż jak na ironię, pierwszy lot ma się odbyć wcześniej niż zwykle, bo już 25 kwietnia.

Trzeba by zacząć treningi, ale nie ma na nie warunków. Dzień zacząłem od palenia w piecu i skrobania szyb w samochodzie, a nie od planowania treningu. Nawet był problem, kiedy wypuścić gołębie, żeby choć trochę polatały nad gołębnikiem. Zdecydowałem się wypuścić je dopiero ok. 11.30, kiedy się trochę przejaśniło, ale po 15 minutach zaczął padać śnieg na przemian z gradem i to był koniec oblotu. Piszę to 7 kwietnia. Wcześniej były trudności z wypuszczaniem gołębi ze względu na zmasowane ataki jastrzębi. Czyli same przeciwności i znikąd nadziei, bo prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona