Ciągle na fali – bracia Kosińscy z Oddziału 0370 Żary

Hodowca 9/2023  Prezentujemy

Od gniazdówki, poprzez totalne wdowieństwo, a na wdowieństwie klasycznym kończąc. Tandem braci Kosińskich z Oddziału 0370 Żary udowadnia, że lotując każdą z tych metod można osiągać świetne wyniki, a współpraca w tandemie ma polegać na wzajemnym uzupełnianiu się. Ostatnie lata tylko to potwierdzają, gdyż praktycznie co sezon sięgają oni po tytuły mistrzowskie na szczeblu Okręgu Zielona Góra i Regionu VI Poznań, a także pojawiają się w ścisłej czołówce klasyfikacji ogólnopolskich.

Przygoda braci Łukasza i Marcina Kosińskich z gołębiami zaczęła się jeszcze w latach 90-tych XX wieku. Samo ich wstąpienie do PZHGP datuje się natomiast na rok 2001. Fundamentem ich hodowli są gołębie sprowadzone w 2006 r. od Jana Skrodzkiego, m.in. Ritz-97-406, NL-02-2318654, As 1702. Zakupy te od razu znalazły odzwierciedlenie w wynikach lotowych. Hodowla braci stała się czołową drużyną w silnym Oddziale 0370 Żary.

Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj
error: Zawartość chroniona