3. miejsce – PL-070-20-909 Tomasza Tarnowskiego – Oddział Puck, Okręg Gdańsk

Hodowca 10/2023  Prezentujemy

Śmiało można powiedzieć, że Lot Narodowy Bruksela’ 2023 był dla Tomasza Tarnowskiego (lat 41) z Oddziału 070 Puck, Okręg Gdańsk, lotem życia! Na ten lot, długości 1001 km dla jego gołębi wracających do gołębnika w miejscowości Żarnowiec, Tomasz wysłał 20 gołębi. Mimo tak licznej reprezentacji nie spodziewał się sukcesów.

Na odbywającym się równolegle locie kategorii Maraton z miejscowości Bad Bentheim (797 km) zdobył tylko dwa dość dalekie konkursy, a wysyłał 21 gołębi. Lot odbywał się tego samego dnia, więc w identycznych warunkach – słoneczna pogoda, korzystny wiatr zachodni. Wynik z Bad Bentheim zdawał się potwierdzać przekonanie Tomasza, że musi szukać innych gołębi na loty dalekodystansowe. Tak było do godziny 15.40 dnia 2 lipca.

error: Zawartość chroniona
Na tej stronie wykorzystywane są ciasteczka w celu przechowywania danych, potrzebnych do prawidłowego działania witryny. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, zamknij kartę przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie View more
Akceptuj